Dit is een initiatief van onbekend
Het Groninger zorglandschap zal zich de komende jaren sterk ontwikkelen vanwege de toenemende vergrijzing en het overhevelen van de AWBZ naar de WMO. Een effect van deze ontwikkelingen is dat de zorg voor ouderen voor een groter deel in handen komt van de gemeenschap. Wie deze gemeenschap is en welke vorm deze aan zal gaan nemen is op dit moment aan invulling onderhevig. SameZilver wil graag een bijdrage leveren aan het vraagstuk omtrent de invulling van de gemeenschap. Specifiek met betrekking tot het mentale welzijn van ouderen in Groningen.
In dit document wordt beschreven op welke wijze SameZilver zich inzet voor het mentale welzijn van ouderen. Tevens wordt beschreven wat de visie is van SameZilver op de toekomst. Deze visie wordt beschreven in het licht van de huidige en toekomstige ontwikkelingen in de ouderenzorg.
SameZilver wil zich inzetten om er op toe te zien dat er zorg wordt gedragen voor het mentale welzijn van de ouderen in de te vormen gemeenschap. Het moment waarop ouderen herkennen dat zij niet lekker in hun vel zitten tot het moment waarop zij daadwerkelijk psychische hulp zoeken is soms een lang traject (wanneer er al hulp wordt gezocht). Omdat voorzien wordt dat de afstand tussen zorgaanbieder en zorgvrager groter zal worden verwachten wij dat de signalering van psychische problematiek in de verschillende stadia minder frequent zal zijn. In dit vacuüm zien wij een rol voor SameZilver weggelegd om de zelfstandigheid van ouderen te bevorderen door de ouderen te ondersteunen in hun mentale weerbaarheid.
Onze diensten dragen bij aan de signalering, preventie en lichte behandeling van psychische problematiek onder ouderen. Wij bieden onze diensten in groepsverband aan op bijzondere locaties. De groepen zijn zodanig vorm gegeven dat de senioren op een licht therapeutische manier worden begeleid bij het werken aan hun mentale weerstand. Naast het licht therapeutisch aspect ligt in de groepen nadrukkelijk de focus op gezellige activiteiten. Ons doel is om het bespreekbaar maken van psychische problematiek onder ouderen te bevorderen. Dit willen we verwezenlijken door de groepsbijeenkomsten een luchtig, gezellig en laagdrempelig karakter te geven en tegelijkertijd een veilige en vertrouwde omgeving te creëren waarin de deelnemers worden uitgenodigd om de dingen waar ze tegenaan lopen met elkaar te delen.
De doelgroepen die wij willen bedienen reikt van actieve zelfstandig wonende ouderen die graag gebruik maken van onze diensten tot dementerende ouderen die in het vroege tot gemiddeld stadium van de ziekte verkeren.
Wij doen dit door
Ontmoeting, Therapie
Op het gebied van
Sociale cohesie, Welzijn, Zelfredzaamheid, Zorg
Voor
Ouderen
Wij denken 20 mensen met ons initiatief te bereiken.
In
Groningen
Website