To Bee | Samenwerken aan een freelance - ZZP netwerk

Dit is een initiatief van onbekend


To Bee | Samenwerken aan een freelance - ZZP netwerk

Jaarlijks starten er zo'n 130.000 ZZPERS een freelance bestaan. 25% van deze freelancers leeft onder de armoedegrens. Deze freelancers opereren veelal alleen. Zij gaan naar netwerkbijeenkomsten waar met name andere ZZPers op afkomen en verkopen / ruilen hun diensten aan elkaar. Ook maken freelancers vaak gebruik van overkoepelende websites waar vraag en aanbod samenkomen. Op deze websites worden zij voor erg lage openbare tarieven tegen elkaar uitgespeeld. Kortom de freelancemarkt is behoorlijk versnippert. Dit is slecht voor freelancers in het bijzonder en voor de Nederlandse economie in het algemeen.

Beter is het wanneer freelancers samenwerken, zich samen online op een professionele manier profileren,  netwerk en kennis delen, kosten delen voor een website, kantoorruimte, materialen en verzekeringen. Een overkoepelend intitiatief is nodig om dit voor elkaar te krijgen. Het To BEE concept mag gezien worden als zo'n overkoepelend initiatief dat zich hard maakt voor beter werkomstandigheden voor ZZPers in Nederland. 

Het doel is om binnen 2 jaar 6 online vakgroepen samen te stellen met ongeveer 15 freelancers per vakgroep in de regio Zuid-Holland. Dit zijn:

·         De eerste online vakgroep wordt opgericht door 15 creatieve ZZPers.

·         De tweede online vakgroep wordt opgericht door 15 administratieve ZZPers.

·         De derde vakgroep wordt opgericht door 15 ZZPers uit de zorg.

·         De vierde vakgroep wordt opgericht door 15 ZZPers uit de bouw en tuinarchitectuur.

 

De eerste online vakgroep voor creatieve ZZPers in Den Haag is inmiddels een jaar onderweg: http://www.creativenatives.nl.

Deze vakgroep is samengesteld op basis van verschillende expertises binnen eenzelfde in dit geval creatieve vakgebied.  Momenteel zijn we met 10 freelancers. Doel is om nog dit jaar met een groep van 15 ZZPers uit de regio Zuid-Holland te zijn. 25% van deze ZZPers heeft een inkomen onder de armoedegrens, zodat zij mee kunnen groeien met de freelancers die het wel goed doen. 

Het To Bee concept is eenvoudig opgeschaalbaar door uitbreiding naar andere regio's en door het uitwerken van extra online vakgroepen. 


Wij doen dit door

Proces innovatie, Voorlichting, Website

Op het gebied van

Arbeidsparticipatie, Armoedebestrijding, Lokale economie, Nieuwe economie

Voor

Mensen die leven onder de armoedegrens, Ondernemers

Wij denken 1.000 mensen met ons initiatief te bereiken.

In

Zuid-Holland




Dit is ook interessant...

Initiatief

Incluvisie

Initiatief

nubewustleven

Initiatief

Steungezin.nl