Meer Roefelen

Dit is een initiatief van Stichting Roefelen


Meer Roefelen

Stichting Roefelen heeft als droom dat 'alle kinderen in Nederland minimaal een keer in hun leven kunnen Roefelen'. Roefelen staat voor 'kennismaken met de (werkzame) wereld van volwassenen'. Tijdens een Roefeldag gaan kinderen van 7-14 jaar in kleine groepjes op bezoek bij bedrijven, verenigingen en organisaties. Hier mogen ze actief meehelpen bij het werk of de hobby's van grote mensen en staan voor een dagje in hun schoenen. De kinderen leren zo op jonge leeftijd wat er allemaal in hun eigen dorp of gemeente te doen is en 'hoe het werkt'. Roefelen draagt bij aan actief burgerschap, maatschappelijke betrokkenheid en sociale cohesie en bereid kinderen op een speelse manier voor op hun latere studie- en beroepskeuze. 

Om meer kinderen in Nederland te kunnen laten Roefelen en dichter bij de realisatie van onze droom te komen is Stichting Roefelen op zoek naar vrijwilligers, welzijnsorganisaties, scholen, gemeenten die een Roefeldag willen gaan organiseren. Stichting Roefelen ondersteunt nieuwe Roefelcomités met raad, daad en trainingen. Er ligt een kant en klaar Roefeldag-concept klaar en wij bieden aansluiting bij een landelijke website-portal. 

Om meer Roefelen mogelijk te maken is Stichting Roefelen daarnaast op zoek naar maatschappelijke partners die het Roefelen een warm hart toedragen en het realiseren van onze droom mede willen financieren.

Ben jij die enthousiaste vrijwilliger die een Roefeldag in jouw dorp, stad of gemeente wil gaan organiseren? Stapt uw bedrijf of fonds in op dit geweldige maatschappelijke project voor kinderen, buurt en bedrijven? Help ons onze droom waar te maken. Hartelijk dank.

Roefelen = Kinderen * Ontdekken * Ontmoeten * Beleven * Ervaren


Wij doen dit door

Educatie, Evenement, Ontmoeting, Re-integratie, Voorlichting, Vrijwilligersnetwerk

Op het gebied van

Arbeidsparticipatie, Leefbaarheid, Persoonlijke ontwikkeling, Regionale Ontwikkeling, Sociale cohesie, Welzijn

Voor

Buurtbewoners, Kinderen, Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, Ondernemers, Ouders, Vrijwilligers

Wij denken kinderen van 8-14 jaar, hun ouders, scholen, bedrijven, ondernemers en verenigingen mensen met ons initiatief te bereiken.

In

Nederland




Dit is ook interessant...

Initiatief

Incluvisie

Initiatief

Desire Lanes